Četrti dan oratorija

Dogajanje na oratoriju je zelo pestro in tako smo kot bi mignil končali že s četrtim dnem. Otroci so bili tudi danes zelo razposajeni, a energičnih animatorjev to ni niti malo presenetilo. Po petju himne in dvigu zastave smo si ogledali četrto predstavo o Mariji Dominiki. Marija Dominika je po vrnitvi v svoj rojstni kraj začela okrog sebe zbirati mlada dekleta in jih učila šivati, moliti in živeti v skupnosti. Tako se je počasi začelo življenje nove redovne skupnosti, katere voditeljica in ustanoviteljica je bila Marija Dominka. Na katehezah smo spoznavali voditeljstvo, ki mora biti resnično služenje in si mora za zgled jemati Kristusa – Dobrega pastirja. Ko smo kateheze zaključili, smo se zbrali v cerkvi in Jezusa prosili za vse naše voditelje: za papeža, za škofe, duhovnike, državne voditelje, voditelja oratorija… Po molitvi je bil čas za delavnice. Otroci so spet izbirali med zanimivimi delavnicami. Pri antični delavnici sta animatorki Lija in Ana skrbeli za mlade arhitekte, ki so po vzoru rimskih stavb gradili miniaturne makete. Pri delavnici, poimenovani Harry Potter, so mladi čarovniki delali posebne čarobne čokoladne kroglice in s svojimi palicami uročili marsikaterega mimoidočega. Pri ustvarjalni delavnici so se lotili origamija, zloženk in izdelave kartonastih akvarijev, pri sosednji mizi pa so udeleženci zapestniške delavnice ustvarjali zapestnice iz plastičnih perl. Delavnica za najmlajše je odšla na otroško igrišče, na igrišče druge vrste pa so se odpravili naši nogometaši. Skavtska delavnica je na župnijskem travniku postavljala bivak, modelarska pa je spet ustvarjala letala. Na vrsti je bila molitev angelovega češčenja in kosilo iz skupne mize, ki mu je sledil sladoledni poobedek. Ko smo se malo odpočili je na vrsto prišla velika igra; otroci so spet skočili v šolske klopi in po prostorih radovljiškega župnišča iskali učilnice, kjer so pridobivali točke za svoje skupine. Dan se je hitro končal, zastava je dosegla tla in oratorijski dan se je tako zaključil.